İhale veya devir prosedürü devam eden kuruluşlar

Kullanıcı avatarı
Misafir

İhale veya devir prosedürü devam eden kuruluşlar

Mesaj gönderen Misafir »

T. ŞEKER FAB. A.Ş. :
Türk Şeker Fabrikaları A.Ş.’ye ait Malatya, Erzincan, Elazığ ve Elbistan Şeker Fabrikaları Portföy-B’nin bir bütün halinde “satış” yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla 5 Kasım 2009 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. İhalede son teklif verme tarihi 21 Ocak 2010 olarak belirlenmiştir.

Türk Şeker Fabrikaları A.Ş.’ye ait Kastamonu, Kırşehir, Turhal, Yozgat, Çorum ve Çarşamba Şeker Fabrikaları Portföy-C’nin bir bütün halinde “satış” yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla 11 Eylül 2009 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. İhalede son teklif verme tarihi olan 19 Kasım 2009 itibariyle 9 teklif alınmıştır. Alınan tekliflerin değerlendirilmesini müteakip, teklif sahipleri pazarlık görüşmeleri için davet edilecektir.

TEDAŞ :
T. Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye ait Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.’deki %100 oranındaki idare hissesinin “blok satış” yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla 10 Kasım 2009 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. İhalede son teklif verme tarihi 29 Ocak 2010 olarak belirlenmiştir.

T. Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye ait Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.’deki %100 oranındaki idare hissesinin “blok satış” yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla 10 Kasım 2009 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. İhalede son teklif verme tarihi 29 Ocak 2010 olarak belirlenmiştir.

T. Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye ait Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.’deki %100 oranındaki idare hissesinin “blok satış” yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla 10 Kasım 2009 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. İhalede son teklif verme tarihi 29 Ocak 2010 olarak belirlenmiştir.

T. Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye ait Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.’deki %100 oranındaki idare hissesinin “blok satış” yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla 10 Kasım 2009 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. İhalede son teklif verme tarihi 29 Ocak 2010 olarak belirlenmiştir.

T. Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye ait Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.’deki %100 oranındaki idare hissesinin “blok satış” yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla 17 Nisan 2009 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. İhalede son teklif verme tarihi olan 20 Ekim 2009 itibariyle 12 teklif alınmıştır. 6 Kasım 2009 tarihinde yapılan nihai pazarlık görüşmeleri sonucunda en yüksek teklif, 441.5 milyon ABD Doları bedelle Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından verilmiştir. Alınan tekliflerin değerlendirilmesini müteakip, ihale sonuçları Özelleştirme Yüksek Kurulu gündemine sunulacaktır.

T. Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye ait Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. ile Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.’deki %100 oranındaki idare hisselerinin “blok satış” yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla 10 Nisan 2009 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. İhalede son teklif verme tarihi olan 20 Ekim 2009 itibariyle Çoruh Elektrik için 5 teklif, Osmangazi Elektrik için 12 teklif olmak üzere toplam 17 teklif alınmıştır. 6 Kasım 2009 tarihinde yapılan nihai pazarlık görüşmeleri sonucunda en yüksek teklif, Osmangazi Elektrik için 485 milyon ABD Doları bedelle Eti Gümüş A.Ş. tarafından, Çoruh Elektrik için ise 227 milyon ABD Doları bedelle Aksa Elektrik Perakende Satış A.Ş. tarafından verilmiştir. Alınan tekliflerin değerlendirilmesini müteakip, ihale sonuçları Özelleştirme Yüksek Kurulu gündemine sunulacaktır.

T. Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye ait Aras Elektrik Dağıtım A.Ş.’deki %100 oranındaki idare hissesinin “blok satış” yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla 30 Nisan 2008 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. İhalede 15 Temmuz 2008 olarak belirlenen son teklif verme tarihi 15 Eylül 2008’e uzatılmış ve 2 teklif alınmıştır. 25 Eylül 2008 tarihinde nihai pazarlık görüşmeleri sonucunda en yüksek teklif, 128,5 milyon ABD Doları bedelle Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından verilmiştir. Alınan tekliflerin, İhale Komisyonu tarafından değerlendirilmesini müteakip, Özelleştirme Yüksek Kurulu gündemine sunulacaktır.

TEKEL A.Ş. :
TEKEL Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş.’ye ait Adana, Ankara, Balıkesir, Denizli ve İzmir’de bulunan taşınmazların özelleştirilmesi amacıyla 28 Ekim 2009 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihaleler açılmıştır. İhalelerde son teklif verme tarihi 25 Aralık 2009 olarak belirlenmiştir.

TEKEL Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş.’ye ait Kazakistan JTI Asıa LLP Şti.’de bulunan %20 oranındaki hissenin özelleştirilmesi amacıyla 22 Ekim 2009 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. İhalede son teklif verme tarihi 5 Şubat 2010 olarak belirlenmiştir.

TEKEL Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş.’ye ait Çamaltı ve Ayvalık Tuzlalarının özelleştirilmesi amacıyla 13 Temmuz 2009 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. İhalede son teklif verme tarihi 04 Aralık 2009 olarak belirlenmiştir.

TEKEL Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş.’ye ait Ankara’da 1 taşınmaz, İstanbul’da (Eski İçki Fabrikası) taşınmazlar ile dolgu alan, iskele-rıhtım, Denizli’de 1 taşınmazın özelleştirilmesi amacıyla 30 Nisan 2009 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. Son teklif verme tarihi olan 11 Haziran 2009 itibariyle Ankara taşınmazı için 3, İstanbul taşınmazı için 4 teklif alınmış olup, Denizli taşınmazı için teklif gelmediği için ihalesi iptal edilmiştir. 15 Haziran 2009 tarihinde yapılan nihai pazarlık görüşmeleri sonucunda, İstanbul taşınmazı için alınan en yüksek teklif 303.100.000 TL bedelle As Asya Ltd. Şti. tarafından verilmiştir. Ankara taşınmazı için alınan teklifin yetersiz olması nedeniyle ihalesi iptal edilmiştir. İstanbul taşınmazı için yapılacak değerlendirme sonucunda teklif Özelleştirme Yüksek Kurulu gündemine sunulacaktır.

TEKEL Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş.’ye ait Ankara’da 1 taşınmaz, İstanbul’da 3 taşınmaz ve üzerindeki binalar (Eski İçki Fabrikası), İzmir Konak’da 1 taşınmaz ve üzerindeki binalar, İzmir Karşıyaka’da 1 taşınmaz ve üzerindeki binalar, Kastamonu Taşköprü Jüt İpliği Fabrikası envanter kayıtlarında yer alan üretim işi ile ilgili varlıklar, İstanbul Ambalaj Fabrikası ve Fabrikanın kullanımında bulunan taşınmazlar ve üretim işi ile ilgili varlıklarının özelleştirilmesi amacıyla 14 Ocak 2009 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. Son teklif verme tarihleri 06 Mart 2009 itibariyle Ankara taşınmazı için 5, İstanbul taşınmazı için 4, İzmir Konak taşınmazı için 4, İzmir Karşıyaka taşınmazı için 4, Kastamonu Taşköprü Jüt İpliği Fab. Makine ve techizatı için 10 teklif alınmıştır. 18 Mart 2009 tarihinde yapılan nihai pazarlık görüşmeleri sonucunda; Ankara, İstanbul, İzmir Karşıyaka taşınmazlarının ihaleleri yeterli teklif alınamaması nedeniyle iptal edilmiştir. İzmir Konak taşınmazı için alınan en yüksek teklif ise, 14.750.000 TL bedelle İzmir Ortak Girişim Grubu tarafından verilmiştir. Satışı, Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun 30 Nisan 2009 tarihli kararı ile onaylanmıştır. Satış sözleşmesinin imzalanmasına ilişkin çalışmalar sürdürülmektedir.

TCDD Limanları :
T.C. Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne bağlı Bandırma ve Samsun Limanlarının 36 yıl süreyle “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla 20 Şubat 2008 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. İhalede son teklif verme tarihi olan 22 Nisan 2008 itibariyle Bandırma Limanı için 12, Samsun Limanı için ise 6 teklif alınmıştır. 16 Mayıs 2008 tarihinde yapılan nihai pazarlık görüşmeleri sonucunda en yüksek teklifler; Bandırma Limanı için 175.500.000 $ bedelle Çelebi Ortak Girişim Grubu tarafından, Samsun Limanı için ise 125.200.000 ABD Doları bedelle CEYNAK Lojistik ve Ticaret A.Ş. tarafından verilmiştir. Devirleri, Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun 19 Eylül 2008 tarihli kararı ile onaylanmıştır. Devir sözleşmelerinin imzalanmasına ilişkin çalışmalar sürdürülmektedir.

T.C. Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne bağlı Derince Limanı’nın 36 yıl süreyle “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla 21 Haziran 2007 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. İhalede son teklif verme tarihi olan 20 Ağustos 2007 itibariyle 5 teklif alınmıştır. 12 Eylül 2007 tarihinde yapılan nihai pazarlık görüşmeleri sonucunda, en yüksek teklif, 195.250.000 ABD Doları bedelle Türkerler Ortak Girişim Grubu tarafından, verilmiştir. Satış Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun 22 Kasım 2007 tarihli kararı ile onaylanmıştır. Devir sözleşmesinin imzalanmasına ilişkin çalışmalar devam etmektedir.

T.C. Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne bağlı İzmir limanının 49 yıl süreyle “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla 4 Ocak 2006 tarihinden itibaren verilen ilanlarla ihale açılmıştır. İhalede 7 Nisan 2006 olarak belirlenen son teklif verme tarihi 30 Mart 2007’ye uzatılmış ve toplam 4 teklif alınmıştır. 3 Mayıs 2007 tarihinde yapılan nihai pazarlık görüşmeleri sonucunda en yüksek teklif, 1.275.000.000 ABD Doları bedelle Global-Hutchison-Ege İhracatçı Birlikleri Liman Hizmetleri ve Taşımacılık A.Ş. O.G.G. tarafından verilmiştir. Satış, Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun 3 Temmuz 2007 tarihli kararı ile onaylanmıştır. Devir sözleşmesinin imzalanmasına ilişkin çalışmalar sürdürülmektedir.

En son Anonymous tarafından 23 Haz 2011 , Prş 3:27 pm tarihinde darbelendi.

“Gündem Yorum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir