Mevlana'nın sözlerinden bir buket

Kullanıcı avatarı
Misafir

Mevlana'nın sözlerinden bir buket

Mesaj gönderen Misafir »

Üzülme!.. Dert etme can!.. Görebiliyorsan, dokunabiliyorsan, nefes alabiliyorsan, yürüyebiliyorsan... Ne mutlu sana!.. Elinde olmayanları söyleme bana... Elinde olanlardan bahset can!… Üzülme!.. Geceler hep kimsesiz mi geçecek?.. Gidenler dönmeyecek mi?.. Yitirdiğin her ne ise; bir bakarsın yağmurlu bir gecede.. Veya bir bahar sabahında karşına çıkmış... Bil ki! Güzellikler de var bu hayatta... Gel Git’lerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin?.. “Hüzün olgunlaştırır” ...“Kaybetmek sabrı öğretir”... (Hz. Mevlana)

Yüksekliği isterdim, onu alçak gönüllülükte buldum... (Hz. Mevlana)

Bozuk Olunca Maya; Ne Ar Tanır, Ne de Hâyâ..!Hz. Mevlana

Her sıkıntı ; Feraha açılan bir kapı olabilir…! Allah (c.c.) Fettah’tır..! En umulmadık bir anda ; size de bir kapı açabilir…Hz Mevlana..

"Eğer duâ için temiz bir nefesin yoksa, var yürü de temiz gönüllü dostlarından duâ dile." der Mevlana...

Zaruretsiz arka arkaya üç Cumayı terk edenin kalbini Allahü teâlâ mühürler. [Hz. Muhammed] (s.a.v)

ÜZÜLME ..! İSTEDİĞİN BİR ŞEY OLMUYORSA YA DAHA İYİSİ OLACAĞI İÇİN YADA GERÇEKTEN DE OLMAMASI GEREKTİĞİ İÇİN OLMUYORDUR !

ÖFKE RÜZGAR GİBİDİR.. BİR MÜDDET SONRA DİNER , FAKAT ÇOK ŞEY KIRILMIŞTIR BİLE. . . ! Hz Mevlana

Hiç insanın değeri giydiği elbiseyle ölçülür mü? Değer ya da değersizlik onun ruhuyla ilgilidir, bedeniyle değil...!!!(hz.mevlana)

Senin İçin Başkasını Terk Eden Başkası İçinde Seni Terkeder. . . ! Hz.MevLana.

Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/blogs/blog ... z1ZPvisDUt

“Şiir ve Makaleler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir