Elimsan Firması

Kullanıcı avatarı
Misafir

Elimsan Firması

Mesaj gönderen Misafir »

1980 yılında faaliyete geçen Elimsan, elektromekanik endüstrisinde Türkiye’nin en büyük kuruluşudur. Orta ve yüksek gerilim ürünleri başta olmak üzere, ortaya çıkardığı geniş ürün yelpazesi ve araştırma-geliştirme çalışmalarına verdiği olağanüstü önem ile Elimsan “Türkiye’nin Teknolojik Gücü”nü oluşturmaktadır.

Video : https://www.teknikvideo.net/elimsan-firma-tanitimi.html

Bir yaşam şekline dönüşen temel yaklaşımlarıyla ileri teknolojilerdeki öncülüğünü sürdüren Elimsan 50.000 m²’si kapalı olmak üzere 700.000 m² alana kurulu tesislerinde dünya standartlarında üretim gerçekleştirmektedir. Ürünlerindeki ana elemanları da kendisi imal eden Elimsan bu özelliği ile dünyanın en gelişmiş firmaları arasında yer almaktadır.

CNC kontrollü tezgahlarda üretilerek 1000 kV’luk gerilim ve 20 kA’lik akım darbe jeneratörlerine sahip bilgisayar kontrollü laboratuvarlarda test edilen Elimsan ürünleri, aynı zamanda CESI (İtalya) ve KEMA (Hollanda) gibi bağımsız uluslararası kuruluşlarca verilen “tip test” raporlarına sahiptir.

Elektrik iletim ve dağıtım sistemlerinin tüm ihtiyaçları üzerine odaklanan Elimsan 6.000 adet/yıl OG Metal Mahfazalı Modüler Hücre, 1.500 adet/yıl OG Metal Bölmeli Modüler Hücre, 6.000 adet/yıl OG SF6 Gazlı Devre Kesici ve 3.000 adet/yıl YG Ayırıcı kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük kuruluşlarındandır. Bunların yanısıra, Akım ve Gerilim Transformatörleri, Sigortalar, YG Parafudrlar ve Aydınlatma Armatürlerinin de aralarında bulunduğu 25′i aşkın geniş ürün yelpazesi ile ulusal pazarda yer alan Elimsan, ürün konumlandırması ve kendine özgü pazarlama stratejileri ile de dikkat çekmektedir.

Kuruluşundan bu yana sergilediği performans ile Türkiye’nin kalkınma sürecinde daima ileri teknoloji üreten Elimsan, sert rekabet koşullarına sahip uluslararası pazarlarda da ülkemizi başarıyla temsil etmekte; ABD, İngiltere, Avustralya, Belçika, İngiltere, Rusya, Tayvan ve Yeni Zelanda’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada Elimsan ürünleri tercih edilmektedir.

2008 yılında Türkiye’de elektrik sektöründe çeşitli yatırımları bulunan ve dünyanın sayılı firmaları arasında olan Mass Kablo/Saudi Cable firması ile ortaklık anlaşması imzalayan Elimsan bu ortaklık sonrasında çok daha güçlü olarak dünya pazarlarındaki yerini pekiştirmiştir.

Türkiye genelinde yaygın satış ağı ile müşterilerinin ihtiyaçlarını en doğru ve hızlı şekilde karşılayan Elimsan, süreç odaklı titiz faaliyetleri ile “TS-EN-ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” almaya hak kazanmış; çevre ve doğaya karşı gösterdiği duyarlılığı da “TS-EN-ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi” ile belgelemiştir.

Elimsan, güçlü Ar-Ge çalışmalarıyla ve geleceğin teknolojilerini yaşamımıza aktaran kadroları ile “Türkiye’nin Teknolojik Gücü” olarak büyük yatırımlara imza atma kararlılığını her dönem taşımaktadır.

En son Anonymous tarafından 18 May 2011 , Çrş 9:19 am tarihinde darbelendi.

“Firma / Ürün Tanıtımı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir