DC Dağıtım Prensipleri ve örnek sistemler

Kullanıcı avatarı
Misafir

DC Dağıtım Prensipleri ve örnek sistemler

Mesaj gönderen Misafir »

DC Dağıtım sistemleri hidroelektrik santralleri, termik santraller, enerji dağıtım merkezleri gibi yerlerde kullanılırlar.Genellikle 110 Volt olmakla beraber 24-220 Volt arasında imal edilebilirler.DC dağıtım panosu projeye bağlı olarak bir veya iki redresör girişli ve istenildiği kadar sayıda alıcı için düzenlenebilir.Talep doğrultusunda her bir alıcı için devre kesici ve sigorta kullanılır.Ayrıca redresör ve yük gerilim ve akımlarını ayrı ayrı ölçmek üzere ölçü aletleriyle de donatılabilir.

DC Dağıtım panosunda kullanılan DC kaçak koruma sistemi sayesinde + veya - baradan toprağı olacak kaçaklara karşı tam koruma sağlanır. Toprak kaçak arızası durumunda isteğe bağlı olarak sistem kapatılabilir.

DC Dağıtım panoları IP20- 54 arası koruma sınıfında imal edilebilmektedir. Fırın boyalı çelik konstriksiyona sahiptir.İsteğe bağlı olarak her ölçüde dikili tip yada duvara asılı tip olarak üretilebilmektedirler. Kompakt yapıda bir yapıya ihtiyaç duyulduğunda redresör, aküler, dağıtım sistemi aynı kabine yerleştirilebilirler.
Kullanıcı avatarı
admin
Site Admin

Re: DC Dağıtım Prensipleri ve örnek sistemler

Mesaj gönderen admin »

Örnek kaynak dosya ekte mevcuttur

Faydası olması dileğiyle .

Not : ingilizce doküman

--------

En son Anonymous tarafından 19 Haz 2011 , Pzr 12:43 am tarihinde darbelendi.

“Mesleki Dökümanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir