Kaçak elektrik hattı çekti, ‘Bir hata yaptık’ diyerek kendini savundu

Kullanıcı avatarı
admin
Site Admin

Kaçak elektrik hattı çekti, ‘Bir hata yaptık’ diyerek kendini savundu

Mesaj gönderen admin »

Yer altınada alsan, demirden korumada yapsan zihniyet bozuk oldumu pek birşey fark etmiyor.
Diyarbakır’ın Hani ilçesinde elektrik dağıtım şirketinin başlattığı çalışma sırasında ekiplere ‘kaçak’ ihbarı geldi. Yapılan araştırmada bahsi geçen sokakta kazı yapıldığı görüldü. Kazıyı yapan M.E.’nin “Atık su gideriyoruz” sözüne inanmayan görevliler, polisi aradı ve incelemede kaçak elektrik çekildiği tespit edildi. Gözaltına alınan şüpheli, kendini “Bir hata yaptık” diyerek savundu.

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi tarafından Hani ilçesinde iletim hatlarının yer altına alınması için yaklaşık 10 milyon lira harcama yapıldı. Çalışmayla yılda 25 milyon kilovatsaat enerji tasarrufu sağlanması hedefleniyor. Şebeke altyapı çalışmaları henüz tamamlanmadan gelen ihbar üzerine Merkez Mahallesi Karakoç Sokak’ta yapılan araştırmada ise yeni hatta kaçak kazı yapıldığı tespit edildi.
Kazıyı yaptığı saptanan M.E. önce, “Atık su giderini onarıyoruz” dedi. Bu yanıt karşısında ikna olmayan ekipler, polisi aradı. Polis ekipleri ve Dicle Elektrik görevlileri, toprak altında pense, maket bıçağı ve kablo parçaları buldu.
60 metre uzunluğundaki yeraltı kablosunun da kaçak bağlantı için tahrip edildiği görüldü. Evine kaçak hat çektiği saptanması üzerine gözaltına alınan M.E., kendini, “Bir hata yaptık” diyerek savundu. Sorgusunun ardından M.E., adliyeye sevk edildi.

“Teknoloji Haberleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir